Fontos a nyitottság
Nehéz szívvel engedtük el őket. Nemcsak barátaink – a gyülekezet számos tagjának közeli-távolabbi rokonai –, de a közösségünknek is fontos oszlopai Fábián Attila, Csilla és gyermekeik, Márk és Balázs. De a munkaerő-piaci helyzet nagy úr, Csilla Hollandiában kapott fontos beosztást, menni kellett. Karácsony és szilveszter között néhány napra hazalátogattak, nem hagyhattuk ki az alkalmat, hogy néhány szót váltsunk Csillával és Attilával munkáról, gyülekezetről, tapasztalatokról.
Jól vannak, berendezkedtek, megtalálták a helyüket. Csilla felvette a fonalat, jó csapatba került, alkalmazkodott a nemzetközi cég elvárásaihoz. A sok nemzetiségű, sokféle ember új kihívás, de a Magyarországon megszerzett vezetői tapasztalatok segítették a beilleszkedést. Attilának az internetelérés a fontos, hiszen az információ iparban dolgozván tulajdonképpen majdnem mindegy, hogy fizikailag hol is kapcsolódik rá a világhálóra. A jövőbeni ügyfélkörre azonban hatással lehet a holland jelenlét, a magyar ügyfeleket a németalföldi és más nemzetköziek válthatják majd.
Az új életformának fontos része, hogy gyakorolni tudják a hitüket, gyülekezeti otthonra leltek. Modernkor embereiként ehhez is az internetet hívták segítségül, a szóba jöhető gyülekezeteket meglátogatva választották ki azt a közösséget, ahova most járnak és terveik szerint a jövőben is tartozni szeretnének. A választásnál a hitelvek mellett fontos szempont volt, hogy a család minden tagjának legyen esélye bekapcsolódni a gyülekezet életébe, de Isten vezetésére hagyatkoztak.
Jelenlegi gyülekezetüket az Agapéval összevetve a legnagyobb különbséget a nemzetköziségben látják. A hágai Megváltó Nemzetközi Gyülekezetbe (Redeemer International Church) közel száz nemzet fiai járnak, ami nagyfokú szervezettséget igényel. Az istentiszteleteken teltház van, rendszerint megtelik a 375 fős terem. Ez azért is nagy szó, mert a közösség meglehetősen fiatal, 2012-ben alakult, és három év alatt 20 főről nőtt ekkorára.
A Fábián házaspár beszél a gyülekezeti életről, az általuk itthon is hasznosíthatónak tartott tapasztalataikról, a gyülekezeti missziós tudatról, nyitottságról, a strukturált gyülekezeti életről és arról, hogyan követik a távolban is az Agapé Pünkösdi Gyülekezetben történteket.
Az interjút Dénes Ferenc készítette és itt hallgatható meg: